RIKSSTYRELSEN

I riksstyrelsen sitter våra drivna och duktiga styrelsemedlemmar som mellan riksårsmötena är organisationens högsta beslutande organ.
Det betyder att de har ansvaret för att leda och utveckla organisationen utifrån de beslut som medlemmarna tog på riksårsmötet.

Vill du bli en klimatkämpe med Gröna studenter börja med att bli MEDLEM och leta upp din LOKALAVDELNING.

Rebecka Le Moine, Språkrör
E-post: rebecka.lemoine@mp.se
Telefon: 076 836 49 08

Malte Roos, Språkrör
E-post: malte.roos@mp.se
Telefon: 072 540 74 22

Henrik Almén Sammankallande
Epost: henrik.almen@mp.se
Telefon: 076 836 49 08

Lovisa Berglund, Vice sammankallande
E-post: lovisa.berglund@mp.se
Telefon: 073 053 15 94

Leonora Heimdahl, Kassör
E-post: leonora.heimdahl@mp.se
Telefon: 073 939 93 03

 

Philip Lantz, Ledamot
E-post: philip.lantz@mp.se
Telefon :073 575 05 97

Clara Lundmark, Ledamot
E-post: clara.lundmark@mp.se
Telefon: 070 413 99 15

Taavi Wickman, Ledamot
E-post: taavi.wickman@mp.se
Telefon: 076 612 15 16

Amanda Lindblad, Ledamot
E-post: amanda.lindblad@mp.se
Telefon: 070 039 19 86