Skip to content
Menu

Rikskansliet

För att komma i kontakt med oss i Gröna Studenter, mejla till: info@gronastudenter.se.
Kontakt
ORGANISATIONSSEKRETERARE
Rosmarie Sundström
rosmarie@gronastudenter.se

Riksstyrelsen

Kontakt

Språkrör

Felicia Olsson
felicia@gronastudenter.se
Kontakt

Språkrör

Sigurdur Andersson
sigurdur@gronastudenter.se
Kontakt
SAMMANKALLANDE
Talesperson för kultur och landsbygd
Lovisa Roos
lovisa.roos@mp.se
Kontakt
VICE SAMMANKALLANDE
Talesperson för jämställdhet och integration
Izabelle Adolfsson
izabelle.adolfsson@mp.se
Kontakt
KASSÖR
Talesperson för ekonomi och rättspolitik
Henrik Almén
henrik.almen@mp.se
Kontakt
LEDAMOT
Talesperson för hälsa och sjukvård
Hedda Ottesen
hedda.ottesen@mp.se
Kontakt
LEDAMOT
Talesperson för klimat och miljö
Markus Barnevik Olsson
markus.barnevik.olsson@mp.se
Kontakt
LEDAMOT
Talesperson för utbildning och forskning
Edit Holmqvist
edit.holmqvit@mp.se
Kontakt
LEDAMOT
Talesperson för utrikes och säkerhet
Stina Ahlmann
stina.ahlmann@mp.se

Lokala avdelningar

Vad roligt att du vill engagera dig! Då är det bara att du hör av dig till din lokala ledare. Deras kontaktuppgifter hittar du här. 
Kontakt

Stockholm

Anton Bylin 
anton@gronastudenter.se
Kontakt

lund

Ella Berndes
ella@gronastudenter.se
Kontakt

Malmö

Emil Hed
emil@gronastudenter.se
Kontakt

Uppsala

Julia Jacobsson
julia@gronastudenter.se
Kontakt

Umeå 

Carl Otto Decker 
otto@gronastudenter.se
 
 
Kontakt

Luleå

Lova Hellgren
lova@gronastudenter.se
 
 
Kontakt

göteborg

Johan Berg
johan@gronastudenter.se
Kontakt

Karlstad 

Samar Madwar
samar@gronastudenter.se
 
 
Kontakt

Gävle

Emmie Jonson
emmie@gronastudenter.se
Kontakt

Linköping

Leonard Lönnberg
leo@gronastudenter.se
Vill du engagera dig där det inte finns en lokalavdelning? Kul! Vi startar upp på fler orter så hör av dig till info@gronastudenter.se för att få veta mer. 

Bli medlem

Medlemskapet är gratis och du kan gå med oavsett ålder och om du studerar eller inte. Som medlem får du fri tillgång till utbildningar, träffar och evenemang. Välkommen!

Dela sidan

Hjälp oss sprida ordet om Gröna Studenter! Ju fler som får veta om oss desto mer kan vi i Sveriges gröna studentförbund växa.

Om oss

Gröna Studenter är Miljöpartiets studentförbund.

Är du nyfiken på att engagera dig? Hör av dig till din lokala ledare.

Kontakt

Gröna Studenter
Pustegränd 3
11820 Stockholm
info@gronastudenter.se