Skip to content
logo-round@2x
Menu
logo-round@2x

kansliet

För att komma i kontakt med oss i Gröna Studenter, mejla till: info@gronastudenter.se.
RS 2023 (10)
ORGANISATIONSSEKRETERARE
Rosmarie Sundström
rosmarie@gronastudenter.se

styrelsen

7
SPRÅKRÖR
Nadja Vinberg
nadja@gronastudenter.se
11
SPRÅKRÖR
Anton Bylin
anton@gronastudenter.se
1
SAMMANKALLANDE
Otto Orrvik
otto.orrvik@mp.se
RS 2023 (12)
KASSÖR
Sigurdur Andersson
sigurdur.andersson@mp.se
3
LEDAMOT
Ella Berndes
ella.berndes@mp.se
6
LEDAMOT
Mika Gartelius
mika.gartelius@mp.se
8
LEDAMOT
Lava Lidén
lava.liden@mp.se
9
LEDAMOT
John Essle
john.essle@mp.se
2
LEDAMOT
Sofie Ström Ho
sofie.strom.ho@mp.se
10
LEDAMOT
Ludwig Uller
ludwig.uller@mp.se
RS 2023 (14)
LEDAMOT
William Ulrici
william.ulrici@mp.se
5
LEDAMOT
Sigrid Edholm
sigrid.edholm@mp.se
4
LEDAMOT
Paulina Karabová Bäckström
paulina.backstrom@mp.se

Lokalt

Vad roligt att du vill engagera dig! Då är det bara att du hör av dig till din lokala ledare. Deras kontaktuppgifter hittar du här. 
Presentation av Styrelsen soc med

Stockholm

Mika Gartelius 
mika@gronastudenter.se
3

Skåne

Ella Berndes
ella@gronastudenter.se
logo-horizontal@2x

Uppsala

uppsala@gronastudenter.se
Presentation av Styrelsen soc med (2)

göteborg

Marcin Mielcarek
marcin@gronastudenter.se
5

Kronoberg

Jakob Nadir
jakob@gronastudenter.se
Presentation av Styrelsen soc med

Linköping

Viktor Tutturen
viktor@gronastudenter.se
logo-horizontal@2x

Umeå

umea@gronastudenter.se
Vill du engagera dig där det inte finns en lokalavdelning? Kul! Vi startar upp på fler orter så hör av dig till info@gronastudenter.se för att få veta mer. 

Bli medlem

Medlemskapet är gratis och du kan gå med oavsett ålder och om du studerar eller inte. Som medlem får du fri tillgång till utbildningar, träffar och evenemang. Välkommen!

Dela sidan!

Hjälp oss sprida ordet om Gröna Studenter! Ju fler som får veta om oss desto mer kan vi i Sveriges gröna studentförbund växa.

Om oss

Gröna Studenter är Miljöpartiets studentförbund.

Är du nyfiken på att engagera dig? Kontakta oss!

Kontakt

Gröna Studenter
Ringvägen 126
116 61 Stockholm
info@gronastudenter.se